Ekonomi

ABD Premarket: Fed kararı, ÜFE, Lennar kazanç raporu

Investing.com – Beklenenden Düşük Mayıs şişirmeHisse senetleri, Fed’in faiz artırımlarını durduracağı veya en azından duraklatacağı umutlarını artıran rakamların ardından Salı günü ralli yaptı.

Yatırımcılar yarın öğleden sonra açıklanması beklenen Fed kararını ve Lider Jerome Powell’ın yapacağı basın toplantısını bekliyor.

Faiz kararıyla birlikte politika yapıcıların bu yıl enflasyon, işsizlik ve ekonomik üretime ilişkin son tahminleri çeyreklik nokta grafik şeklinde gelecek.

elmaVe Meta PlatformlarTeknoloji hisseleri de dahil olmak üzere teknoloji hisseleri, Fed’in faiz artırımının sona erdiği umutlarıyla son günlerde yükseliyor. S&P 500yılın yeni zirvelerine ulaştı.

Ancak vadeli işlem yatırımcıları bunun enflasyonla ilgili olduğunu söylüyor. Fed’in eylemleri Son olacağına ikna olmadı. Yarıdan fazlası Temmuz ayında çeyrek puanlık bir faiz artışı olasılığını fiyatlıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Fed kararı

Fed’in faiz kararı Saat 21.00 CEST’de duyurulacak ve yarım saat sonra yapılacak basın toplantısı canlı yayınlanacak. Yatırımcılar, Powell’ın gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlardan, daha fazla faiz artışı olasılığı ve Fed’in ne zaman karşı tarafta hareket etmeye başlayabileceğine dair içgörüler de dahil olmak üzere daha fazla ipucu toplamayı umuyor.

2. Üretici fiyatları

mayıs ayı için ÜFE Fed kararı öncesi TSİ 15.30’da açıklanacak. Analistler, üretici fiyatlarının Mayıs ayında sona eren yılda %1,5 artmasını ve bu ay %0,1 düşmesini bekliyorlar.

3. Lennarfayda raporu

Lennar ŞirketiAnalistler, hisse başına 2,31 dolar kazanç ve 7,18 milyar dolar gelir bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu