Haber

Akif Beki: Sabah, A Haber, Yeni Şafak haberlerini benden duymamış olabilirsiniz ama…

“Annem karne hediyesi olarak et almış” haberi üzerine muhabirin görevden alınması ve kanalın özür dilemesiyle gelişen tartışmalara karar yazarı Akif Beki de katıldı. İktidarın yoksulluğun önüne geçmeye çalıştığını ancak yoksulluğun yüksek sesle konuşulmasını engellemeye çalıştığını belirten Beki, “Yoksullukla mücadele ‘şikayet etme, şükret, kızma, yapma’ düzeyinde devam ediyor. Et deme, tablet deme, pirzola değil” dedi. o yazdı.
Akif Beki’nin “‘Et’ demedi, ‘tablet’ dedi” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

karne hediyesi ver Kasaba, sözde çocuğun annesiyle haberi düzeltti. Aslında ailenin de evi ve arabası vardı, fakir değillerdi.

Halkın yoksullaşması denen şey budur; Evi ve arabası olup da daha önce fakir sayılmayanlar bile canları istediğinde artık et yiyemez oldular. Satın alma güçleri düştü.

Oysa bizde fakirlik yok, herkes istediğini yiyebilir, aç ve maruz kalan Hans ve George kendi dertlerindeyse…

Ankara Kızılay’da Et ve Süt Ürünleri Kurumu pazarı önünde sıraya girerek bir kilo ucuz et ve kıyma için gün doğmadan saatlerce bekleyenlerle ilgili haberi bakalım nasıl düzeltecekler.

Et ve Süt Şirketi, değersiz etin fiyatını düşürmek için birdenbire Macaristan’dan kasaplık hayvan ithal ediyor. Ramazana hazırlık, iftarda yensin diye. Yerel ve ulusal çiftçi temsilcileri de ‘Macar çiftçiyi dirilteceğinize kendi çiftçinizi diriltmelisiniz’ diyor.

Sabah, A Haber, Yeni Şafak benden haber almamış olabilir ama yetiştiriciler öfkeli. Hayvan ithalatına tepki haberini bakalım nereye düzeltecekler!” (TAM YAZI)

kose-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu