Haber

Yolun ortasındaki asırlık ağaç koruma altına alındı

Yolun ortasındaki asırlık ağaç koruma altına alındı.

VAN – Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde yol genişletme çalışmaları sırasında yolun ortasında bulunan asırlık dut ağacı koruma altına alındı.

İpekyolu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Girne Caddesi’nde yol genişletme çalışması yapıldı. Çalışmalar sırasında asırlık dut ağacı yol ortasına bırakıldı. Bunun için harekete geçen belediye yetkilileri, dut ağacının kesilmemesine karar verdi. Yolun ortasındaki asırlık ağacın etrafı demir korkuluklarla çevrilerek koruma altına alındı. Asırlık ağacın mahalle sakinleri tarafından korunması büyük beğeni topladı.

“Yaşlı dut ağacımız hala meyve veriyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Leyla Tanrıtanır, yaklaşık 15 yıldır mahallede muhtarlık yaptığını ifade etti. Kentin en eski mahallelerinden biri olan Cumhuriyet Mahallesi’nde hızlı bir yapılaşma olduğunu ifade eden Tanrıtanır, “Eski binaların yıkılıp yenilerinin yapılması nedeniyle bazen bu tür mağduriyetler olabiliyor. -Yol yapılırken yolun ortasına yaşlı dut ağacı düştü, kaymakamımıza ilettik. Kaymakamımız büyük hassasiyet gösterdi.Yaşlı dut ağacımız hala meyve veriyor. Ağacı korumak için elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Emre Aydın ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu